V tednu otroka, 7. oktobra 2015 je skupina dijakov Tilen Viljem Pintarič, Nika Veselič, Špela Sever, Matic Peteh, Luka Horvat in Erik Gajić pod mentorstvom profesorja Marka Rožiča sodelovala pri izvedbi Laboratorija otroške vedoželjnosti. Dejavnost je na povabilo nakupovalnega središča Citycenter Celje organiziralo podjetje Eventplus, katero promovira in izvaja razne dogodke. V tednu otroka izvajajo znanstvene dogodivščine, s katerimi otrokom v vrtcih in šolarjem približujejo znanost.

Dijaki so sodelovali na prireditvi z verižnim eksperimentom. Gre za verigo eksperimentov, kateri so v zaporedju povezani med seboj. Veriga prikazuje eksperimente iz področij mehanike, zvoka in svetlobe. Nekatere eksperimente so dijaki otrokom demonstracijsko predstavili, nekatere pa so otroci izdelali in jih potem odnesli domov.

Veseli smo izkušnje, da smo lahko približali znanost tudi predšolskim otrokom.

Marko Rožič, prof.