V četrtek, 26. januarja, je na šoli potekalo tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo nagrado. Odvijalo se je v dveh skupinah, udeležilo se ga je 43 dijakov.

Tekmovalci 1. in 2. letnikov so odgovarjali na vprašanja iz vnaprej določene teme (letos je to Favna in flora presihajočih jezer), dijaki 3. in 4. letnikov pa so reševali naloge iz vsebin obveznega dela učnega načrta za biologijo po programu gimnazija.

BRONASTO PROTEUSOVO NAGRADO so osvojili:

iz 1. skupine (1. in 2. letniki):

Veronika Saje (1. aG), Iva Skukan (1. bG), Tjaša Šikonja (2. bG), Blaž Pečarič  (2. aG), Anja Verbanec (2. aG) in Miha Babič (2. bG) ter

iz 2. skupine (3. in 4. letniki):

Leja Kambič (3. aG), Urška Žunič (3. aG), Žiga Peteh (3. aG), Katja Čadonič (3. bG), Bor Jerman (3. aG), Eva Žepič (3. bG) in Jure Bosanac (4. aG).

Na podlagi rezultatov je Komisija ZOTKS določila dijake, ki se uvrstijo na državno tekmovanje. To so: Veronika Saje, Tjaša Šikonja, Leja Kambič in Jure Bosanac.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke, tistim, ki so se uvrstili na državno tekmovanje, pa veliko uspeha v Ljubljani.

Šolska tekmovalna komisija