Državno Tekmovanje mladih zgodovinarjev

V soboto, 1. 4. 2017, je na Gimnaziji Celje Center potekalo državno Tekmovanje mladih zgodovinarjev. Udeležila se ga je tudi tričlanska ekipa dijakov iz 1. letnika programa strojni tehnik: Luka Bahor, Žan Špringer, Karlo Janjac. Dijaki so v hudi konkurenci osvojili dve srebrni priznanji.

Na državno tekmovanje so se uvrstili na podlagi predhodnega šolskega tekmovanja v mesecu januarju. Poleg navedenih dijakov so bronasto priznanje pridobili: Tadej Brodarič, Domen Rožman, Martin Štefanič, Blaž Ilenič, Rok Štricelj, Leonardo Malnarič, Kevin Miketič.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo.

Državno tekmovanje iz poslovne in finančne matematike ter statistike

Ekonomska in trgovska šola Brežice  je bila gostiteljica 15. državnega tekmovanja v znanju  poslovne in finančne matematike ter statistike.  V skupini statistika sta se ga udeležila tudi dijaka 4. letnika naše ekonomske šole Lea Krajec in Žiga Badovinac. Oba sta osvojila srebrni Vegovi priznanji, Lea pa se lahko veseli tudi petega mesta.

Z ukinitvijo programa ekonomski tehnik se tako zaključuje obdobje, ko so dijaki naše šole posegali po vidnejših uvrstitvah na tem tekmovanju.

Naj se spet spomnimo najuspešnejših:

2004: Irena Škof, 3. E, zlato priznanje

2005: Igor Jakofčič, 3. E, 2. mesto, zlato priznanje

Janja Slinkar, 3. E, zlato priznanje

2006: Marko Šuštarič, 3. E, zlato priznanje

2007: Marina Aščić, 4. E, 3. nagrada, zlato priznanje

2009: Amela Begić, 3. E, 3. nagrada, zlato priznanje

2010: Maja Mihelič, 3. E, 1. nagrada, zlato priznanje

Suzana Kump, 3. E, zlato priznanje

2012: Natalija Verderber, 4. E, 1. nagrada, zlato priznanje

2015: Urška Lozar, 4. E, 1. nagrada, zlato priznanje

Nina Banovec, 4. E, 3. nagrada