Svečano ob koncu pouka

Črnomelj, 23. 6. 2017 – Prireditev ob koncu šolskega leta na SŠ Črnomelj je bila tudi to pot namenjena podelitvi najvišjih pohval in priznanj odličnim.  Seveda pa smo s šolsko prireditvijo počastili tudi dan slovenske državnosti.

Dijaki in profesorji  s šolskimi  prireditvami  ob državnih praznikih zaznamujemo pomembne dogodke iz naše narodne zgodovine, hkrati pa nam le-te predstavljajo priložnost, da pri sebi razmislimo o svoji domovini  oz. državi,  v kateri živimo, saj ji tudi na takšen način izražamo spoštovanje. Misli  o svoji domovini, mestu, sedanjosti in preteklosti so dijaki izrazili z recitalom domovinske poezije.

Pomen narodne zavesti in znanja kot dolgoročne naložbe je izpostavila  tudi ravnateljica Elizabeta Prus, ki je številnim dijakom, ki so se udeležili različnih prireditev, tekmovanj in dogodkov, podelila priznanja za odličen uspeh in najvišje pohvale za njihove dosežke v tem šolskem letu.

Po končani podelitvi spričeval so dijaki z veseljem zapustili šolo, saj se bodo med počitnicami z veseljem posvetili stvarem, za katere je med šolskim letom tu in tam zmanjkalo časa.

Slikovno gradivo …