Svečana podelitev diplom DSD 1

Na Srednji šoli Črnomelj se zavedamo nujnosti učenja jezikov, zato podpiramo večjezičnost in medkulturno razumevanje, kakor tudi vključevanje različnih šolskih dejavnosti in projektov v pouk nemščine. Tako smo dijakom omogočili priprave na jezikovno diplomo iz nemščine in smo ponosni, da smo na šoli četrtič svečano podelili 27 jezikovnih diplom za nemščino – DSD 1 na jezikovni ravni A2/B1. Dijake so nagovorili in jim podelili diplome veleposlanik gospod Klaus Riedel iz veleposlaništva Zvezne republike Nemčije v Ljubljani, dr. Reinhard Zühlke, koordinator za program DSD v Sloveniji ter mentorica in profesorica nemščine Alexandra Kočevar. Tudi ravnateljica Elizabeta Prus je dijakom namenila nekaj besed in jim iskreno čestitala za dosežen uspeh.

Prireditev so s petjem in recitiranjem popestrili: Viviana Kukar, dijakinja iz 2. aG, dijaki iz 3.abG Katja Grabrijan, Nadja Suhorepec, Ana Pavlinič in Andrej Zupančič ter dijakinja iz 4.bG Eva Žepič.

Diplomanti  DSD 1 so: Bor Jerman, 4.aG, Tanja Vlašič, 4.aG, Kristina Kovačić, 4.aG, Zvonka Janežič, 4.aG, Anja Vlahovič, 4.aG, Nika Veselič, 4.aG, Urška Žunič, 4.aG, Leja Kambič, 4.aG, Ana Banovec, 4.aG, Špela Sever, 4.aG, Jaka Kofalt, 4.aG, Špela Saje, 4.aG, Anž Plut, 4.aG, Luka Horvat, 4. aG, Ema Plut, 4.bG, Manca Simonič, 4.bG, Eva Pezdirec, 4.bG, Ana Štajdohar, 4.bG, Jurij Krajačič, 4.bG, Melanie Križman, 4.bG, Katja Čadonič, 4.bG, Nika Strmec, 4.bG, Hana Begić, 4.bG, Zala Vraničar, 4.bG, Eva Žepič, 4.bG, Tamara Rajaković, 4.bG ter Eva Zupanič, 4.bG

Čestitke vsem!

Mentorica: Alexandra Kočevar, prof.

Film Strah

Včeraj, 18. 10. 2017, smo si v prostorih šole, ogledali film Strah, ki ga je režiral Dejan Babosek. Sledil je pogovor z gostoma, humanitarko Katjo Fašink in režiserjem Dejanom Baboskom. Film govori o nevarnosti rasizma, fašizma in ksenofobije ter javnost poziva k strpnosti in sprejemanju različnih kultur. Prikazuje zgodbo najstnika, ki v iskanju osebne identitete podleže populistični propagandi ekstremne desnice. Ustvarjalci filma so se povezali s humanitarnimi organizacijami z namenom osveščanja mladih o tovrstnih problemih, s katerimi se v družbi ponovno soočamo.

Več slik