V soboto, 18. novembra 2017, je potekalo državno tekmovanje iz razvedrilne matematike. Za tekmovalce iz dolenjske regije je bilo organizirano na Osnovni šoli Stopiče v bližini Novega mesta. Na podlagi rezultatov šolskega tekmovanja, ki je bilo v začetku oktobra, so se v državno konkurenco uvrstili tudi trije dijaki Srednje šole Črnomelj: Ema Prevalšek iz 1. aG, Anže Rom iz 2. aG in Andrej Zupančič iz 3. bG.

Vsi trije so bili na tekmovanju uspešni. Andrej in Anže sta osvojila srebrno priznanje, Ema pa si je z odličnim rezultatom prislužila priznanje zlatega leska!

Mentorja, t.j. člana aktiva matematikov Jasna Kvenderc in Tilen Šetina, čestitava vsem trem tekmovalcem za dosežene rezultate in osvojene plakete.