DIJAKI SREDNJE ŠOLE ČRNOMELJ NA OBISKU PODJETNIŠKEGA INKUBATORJA

V torek , 15. maja 2018, so dijaki 3. letnika gimnazije,  ki obiskujejo izbirni predmet ekonomija, obiskali Podjetniški inkubator v poslovni hiši Stratus. Vodja inkubatorja  Kristian  Asani nam je najprej predstavil delo in pomen podjetniškega inkubatorja, ki spada pod okrilje RIC-a Bela krajina. Nato so dijaki preko spletnega kviza na zanimiv način spoznali delovanje inkubatorja. Sledilo je delo po skupinah, kjer so preizkusili  v iskanju ideje, kako najbolje oplemenititi denar. Spoznali so, da lahko tudi iz 2 evrov ustvarimo dobiček in razvijemo podjetniško idejo. Ideje dijakov sta pokomentirala Kristian Asani in direktor RIC-a Peter Črnič. Dijaki so si ogledali še poslovne prostore posameznih podjetij, ki so  člani inkubatorja. Obisk so zaključili na zabaven način, saj so lahko uživali v igranju VR game oz. 3D računalniške igre.

Anica Želježnjak