Sosed sosedu sosed – akcija zbiranja hrane

V preteklem tednu smo obeležili Nacionalni teden prostovoljstva, katerega namen je  bil praznovanje prostovoljstva, druženje prostovoljcev, povezovanje med sodelujočimi organizacijami in predstavitev prostovoljstva ter prostovoljskih organizacij.  Letos je bil dogodek podnaslovljen s Prostovoljci kot vezivo družbe. V številnih slovenskih krajih so potekale različne prireditve. V soboto, 19. 5. 2018, je pred Mercatorjem Črnomelj, potekala humanitarna akcija Zbiramo hrano. Lahko prispevaš? ki jo je organiziralo Območno združenje Rdečega Križa Črnomelj. Akcije so se udeležili Nika Vrlinič, Tanja Smrekar, Timotej Čas in Kristjan Bulič iz 2. a gimnazije. Zbrane prehranske in higienske izdelke bodo prostovoljke in prostovoljci krajevnih organizacij Rdečega križa razdelili socialno ogroženim družinam in posameznikom.

Več slik

Preglove plakete iz znanja kemije 2018

Tekmovanja za Preglove plakete iz znanja kemije v šolskem letu 2017/18 so za nami.

Državno tekmovanje je bilo 5. maja 2018 v Ljubljani na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo. Z dobrimi rezultati so si dijaki lahko prislužili srebrne in zlate Preglove plakete.

Z naše gimnazije so se tekmovanja udeležili štirje dijaki. V kategoriji prvih letnikov srednje šole se je boril Matic Plut (1. aG), predstavnica dijakov drugih letnikov je bila Urša Konda (2. aG), tretjih Blaž Pečarič (3. aG) in četrtih Eva Zupanič (4. bG).

Urša Konda se je uvrstila na 2. mesto v državi in si tako priborila zlato Preglovo plaketo.

Šolskega tekmovanja, ki je bilo 12. marca 2018, se je na naši šoli udeležilo skupno 39 dijakov iz vseh letnikov gimnazije. Trije so si prislužili bronaste Preglove plakete: Matic Plut (1. aG), Urša Konda (2. aG) in Blaž Pečarič (3. aG).

Vsem dijakom za dosežene uspehe iskreno čestitamo. Še posebej gredo čestitke Urši Konda za zlato Preglovo plaketo in uvrstitev na 2. mesto v državi.

Za aktiv naravoslovnih predmetov mentorica:
Margareta Šavli, univ. dipl. ing. kem.