Na Srednji šoli Črnomelj tudi v letošnjem šolskem letu nadaljujemo tradicijo dobrega sodelovanja s Podjetniškim inkubatorjem Bela krajina. V petek, 14. 9. 2018, ter v ponedeljek, 17. 9. 2018, sta nas obiskala Kristian Asani in Alenka Tomašič, ki sta dijakom 3. letnika programa strojni tehnik in 3. letnika programa gimnazija predstavila delovanje in pomen inkubatorja na začetku podjetniške poti. Zvedeli smo, katere storitve inkubator nudi mladim podjetnikom ter kako se včlaniti. Dijaki so se poskusili tudi v ustvarjalnem mišljenju in skušali iz nenavadnih odgovorov na določeno temo ustvariti zanimivo podjetniško idejo. Najbolj so dijake pritegnile in navdušile zgodbe uspešnih podjetnikov iz inkubatorja, ki so se že »osamosvojili« in inkubator zapustili.

Dijaki, ki že imajo podjetniško idejo, jo lahko prijavijo na razpis Podjetniškega inkubatorja za naj podjetniško idejo.