V soboto, 11. maja 2019, smo na Srednjo šolo Črnomelj medse zopet povabili predstavnika Podjetniškega inkubatorja Bela krajina, ki deluje v okviru RIC-a.  Tokrat sta Kristian Asani in Alenka Tomašič z dijaki 3.ST izvedla delavnico priprave poslovnega načrta po Canvas modelu. Dijaki so preživeli ustvarjalno in zanimivo dopoldne in na koncu predstavili svoje podjetniške ideje po skupinah. Najbolj sta komisijo  prepričali ideji o pridelavi jabolčnega kisa in o avtomatskem postavljalcu ograje, ki ga priključimo na traktor. Ideja o pametni omari je požela odobravanje pri ženskah, dve skupini dijakov pa sta razmišljali in predstavili ideji o magnetizerju, ki bi ga vgradili v avto in o obojestranski zobni ščetki. Dijaki bodo v tem šolskem letu Podjetniški inkubator tudi obiskali in spoznali, kako pa v resnici poteka proces od ideje do konkretnega izdelka.

Mentorica:

Anica Želježnjak