Danes je Toni Kočevar iz Društva Srečanje Novo mesto v sodelovanju z Dijaško skupnostjo Srednje šole Črnomelj izvedel delavnico ob obeležju Svetovnega dneva boja proti odvisnosti za dijake 1. in 2. letnikov vseh programov. Poudaril je ne samo odvisnosti od mamil, temveč tudi alkohola in iger na srečo, ki statistično še vedno predstavljata največji odstotek zasvojenosti. Dijaki so predavanje z zanimanjem spremljali, k izvedbi pa doprinesli tudi s svojimi vprašanji, na katera je g. Kočevar odgovarjal. Še posebej jih je zanimalo, kako se je sam boril s svojo odvisnostjo in kakšne posledice mu je le-ta pustila na življenje danes. Dijaška skupnost je vesela, da se je g. Kočevar odzval na pobudo, saj zaskrbljeno spremlja vse preveč sproščen odnos do zlorabe različnih mamil.

Ker pa kemične zasvojenosti niso edine, ki puščajo težke posledice na življenjih, jutri, tj. torek 12. 11. 2019, dijaška skupnost organizira Dan brez telefona. Ta dan izkoristite za kvalitetno debato s sošolci in profesorji. Ante Tomić je namreč rekel, da je tehnologija čudna stvar, ki nam je razširila obzorja in nas popeljala na mesta, kjer še nismo bili, in dodal: “A vsake toliko časa pride trenutek, ko se bojim, da smo ustvarili nekaj, česar ne moremo kontrolirati – zver, ki bo v prihodnosti do kosti obglodala našo človeškost.” Pustite jutri torej svoje telefone zaklenjene na varnem in poglejte sošolcem v oči.

Dijaška skupnost SŠ Črnomelj