V sredo, 4. decembra 2019, je v organizaciji Društva matematikov, fizikov in astronomov Slovenije po vsej državi potekala šolska raven Tekmovanja v razvedrilni matematiki. Na Srednji šoli Črnomelj se ga je udeležilo 39 dijakinj in dijakov obeh štiriletnih izobraževalnih programov. Tekmovali so v štirih tekmovalnih skupinah, in sicer glede na letnik, v katerega so vpisani.
Reševanje tekmovalnih nalog – dijaki prvih in drugih letnikov pod nadzorom Tilna Šetine, prof. Foto: Maj Perko, 4. bG
Reševanje tekmovalnih nalog – dijaki tretjih in četrtih letnikov pod nadzorom Janje Jankovič, prof. Foto: Maj Perko, 4. bG
Med sodelujočimi dijaki je bilo 8 takih, ki so s svojim rezultatom dosegli bronasto priznanje:

• 2. letnik: Vid Kavčič (2. aG);
  • 3. letnik: Daša Bahor, Ema Prevalšek in Domen Tomc (vsi 3. aG);
  • 4. letnik: Kaja Deržaj, Urša Konda in Anže Rom (vsi 4. aG) ter Laura Čurk (4. bG).
Prejemniki bronastega priznanja z mentorjem: zadaj Laura Čurk, 4. bG, Ema Prevalšek, 3. aG, Urša Konda, 4. aG, in Daša Bahor, 3. aG, ter spredaj Vid Kavčič, 2. aG, Anže Rom, 4. aG, Kaja Deržaj, 4. aG, Domen Tomc, 3. aG, in Tilen Šetina, prof. Foto: Maj Perko, 4. bG
Na naslednjo raven tekmovanja, t.j. državno, ki bo v soboto, 1. februarja 2020, na Osnovni šoli Leskovec pri Krškem, so se uvrstili trije tekmovalci. To so Vid Kavčič iz 2. aG ter Urša Konda in Anže Rom iz 4. aG.
Mentorji tekmovalcem so bili njihovi učitelji matematike: mag. Borut Grošičar za 1. bG, Mija Razpotnik, mag. prof., za 1. aG, 2. ST in 4. ST ter Tilen Šetina, prof., za 2. aG, 3. aG, 4. aG in 4. bG. Vsem sodelujočim dijakom čestitamo za dosežene rezultate in osvojena priznanja, Vidu, Urši in Anžetu pa zaželimo še uspešne priprave na državno tekmovanje.
Bronasti pri razvedrilni matematiki: zadaj Ema Prevalšek, 3. aG, Kaja Deržaj, 4. aG, Urša Konda, 4. aG, in Domen Tomc, 3. aG, ter spredaj Anže Rom, 4. aG, Laura Čurk, 4. bG, Vid Kavčič, 2. aG, in Daša Bahor, 3. aG. Foto: Maj Perko, 4. bG
besedilo: Tilen Šetina, prof.

fotografije: Maj Perko, 4. bG