Črnomelj – v torek, 7. 7. 2020, je v šolski jedilnici v dopoldanskem času potekala svečana podelitev maturitetnih spričeval poklicne mature za generacijo maturantov, ki se je v izobraževalni program strojni tehnik vpisala v šolskem letu 2016/17.

Z  uspehom na maturi se je izkazala celotna generacija maturantov, saj so dosegli 91, 3 % uspeh. Najboljši dijak na maturi je bil Luka Bahor.  V programu svečane podelitve spričeval, ki je letos zaradi izrednih razmer potekala v dopoldanskem času in brez prisotnosti staršev,  so sodelovali sami maturanti, ki so s prebranimi mislimi skušali odgovoriti na vprašanja, ki se porajajo mlademu človeku ob pomembnih prelomnih trenutkih, eden od teh je vsekakor tudi zaključek srednješolskega izobraževanja.  Prireditev sta z  glasbo povezovala maturanta  Žan Majcen in Martin Konda. Pomen trenutka je poudarila ravnateljica Elizabeta Prus, od dijakov pa se je na koncu s kratkim nagovorom poslovil tudi razrednik Nejc Gorše.

Mentorica: Mateja J. Kordiš

Foto: Rudolf Sirnik