V ponedeljek, 30. novembra 2020, se je na samostojni likovni razstavi v Knjižnici Črnomelj predstavila dijakinja 2. letnika gimnazije Srednje šole Črnomelj, Zala Pezdirc Burazer. V okviru projekta Talenti, je to že njena druga samostojna razstava in tretja samostojna razstava dijakinj naše gimnazije v letošnjem šolskem letu. Zaradi epidemioloških razmer je odprtje razstave potekalo v skladu s priporočili NIJZ. V uvodnem delu je spregovorila Gordana Popovič Lozar, profesorica likovne umetnosti na gimnaziji, ki je poudarila okrnjenost vsebin likovne umetnosti v gimnazijskih programih v primerjavi z osnovnošolskimi, in ob tem opozorila na pomen vključevanja mladih na likovne razpise, natečaje, delavnice in kolonije. V tem smislu je pohvalila Zalino predanost na natečajih in aktivnost na raznovrstnih  likovnih področjih, kjer se preizkuša v različnih medijih, kot so akvarel, gvaš, akril, tempera, digitalna risba ipd. Vsebinsko v svoj likovni svet vključuje čudežna živalska  bitja, med katerimi se skrivajo ovce, muce, ribe, podobe krajin in figure. Oblikovno na njenih slikah izstopajo vijolično-rumeni barvni kontrasti v kombinaciji z zeleno, problem Iluzije  prostora pa se nakazuje pri krajinah, ki nam odpirajo poglede v daljavo. Na razstavi je govoril še Robert Lozar, akademski slikar in predsednik strokovne komisije, ter Ksenija Gorše, predsednica KUD Artoteka Bela krajina, Črnomelj, saj je Zala njihova članica. Ogled razstave je možen virtualno prek spleta.

Vabljeni, Zali pa želim še veliko likovnih potovanj!

Gordana Popovič Lozar, prof.

Zala Pezdirc Burazer na odprtju samostojne razstave,

vir: Knjižnica Črnomelj

Od leve proti desni: Ksenija Gorše (predsednica KUD Artoteka Bela krajina), Jasmina Strugar (likovna pedagoginja in članica strokovna komisije), Zala Pezdirc Burazer, Špela Vraničar (likovna pedagoginja in članica strokovne komisije), Robert Lozar (akademski slikar in predsednik strokovne komisije), Gordana Popovič Lozar (profesorica umetnostne zgodovine in zgodovine), vir: Knjižnica Črnomelj