Po likovno obarvani jeseni je bila tudi zima na Srednji šoli Črnomelj, čeprav na daljavo, likovno uspešna. V torek, 29. 12. 2020, je namreč v Knjižnici Črnomelj potekala otvoritev razstave Leone Ambrožič, dijakinje 2. bG. To je bila že četrta in hkrati zadnja letošnja otovoritev razstave dijakinje naše šole. Slike so izbrane v okviru projekta Talenti, njena mentorica pa je bila Gordana Popovič Lozar. Na otvoritvi, ki je potekala v skladu s predpisi NIJZ, sta spregovorila člana strokovne komisije akademski slikar Robert Lozar ter Leonina bivša  profesorica likovne pedagogike Jasmina Strugar. Dijakinja se nam je predstavila s prelepimi krajinami, človeškimi figurami in živalmi. Posebej izstopajo krajine, ki vključujejo reko Kolpo, morje, obdajajoče hribe in gore. Zanimive so predvsem zaradi svetlobe, ki jo izžarevajo, in občutka za prostor. Med tehnikami rada izbere akrile. Tudi sicer je Leona aktivna na likovnem področju, saj se kljub šolskim obveznostim redno udeležuje ex temporov in natečajev, na katerih je prejela tudi državne nagrade. Želim ji še veliko udeležb na likovnih dejavnostih, predvsem pa naslikanih pokrajin, ki vzbujajo željo, da bi jih v teh turobnih zimskih dneh obiskali. Ogled razstave bo možen tudi virtualno.

Gordana Popovič Lozar, prof.

Vabilo na odprtje  razstave Leone Ambrožič in slike na razstavi,

vir: Knjižnica Črnomelj