V torek, 2. februarja 2021, je potekalo državno tekmovanje v Ekokvizu. Na državno tekmovanje so se uvrstili dijakinje in dijaki, ki so posamično dosegli najboljše rezultate na šolskem tekmovanju decembra lani. Tekmovanja, ki je potekalo preko spleta, se je udeležilo 273 srednješolcev iz 61 slovenskih srednjih šol, tekmovali pa so v treh kategorijah. Pomerili so se v poglobljenem poznavanju energije in ogljičnem odtisu. Zmagovalec v kategoriji gimnazije prihaja iz Gimnazije Bežigrad, v kategoriji SSI/PTI iz Srednje šole Zagorje, v SPI kategoriji pa je zmagal dijak Srednje trgovske šole Ljubljana.

Naši tekmovalci so se odrezali več kot odlično. Vsi so prejeli visoka priznanja. Tjaša Ivanetič iz 2. aG je prejela srebrno priznanje in le za malenkost zgrešila najbolj žlahtno. Odlično srebrno priznanje je prejela tudi Ema Prevalšek iz 4. aG, Kevin Požek, prav tako iz 4. aG, pa je dobitnik bronastega priznanja. Rok Spahič, dijak 3. letnika strojni tehnik, ki je tekmoval v kategoriji SS/PTI, je dobitnik visokega srebrnega priznanja.

Vsem iskreno ČESTITAM!

Mentorica Ekošole Nevenka Dragovan Makovec