V četrtek, 11. 3. 2021, je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja kemije za bronaste Preglove plakete in za uvrstitev na državno tekmovanje. Udeležilo se ga je 21 dijakov iz vseh letnikov gimnazije.

V 1. letniku sta tekmovala dva dijaka. Zmagovalec je Gal Stopar, drugo mesto pa je zasedla Špela Rom.

Iz 2. letnika se je tekmovanja udeležilo 6 dijakov. Zmagala je Tjaša Ivanetič (2.aG), na drugo mesto se je uvrstila Žana Pintarič (2.aG), na tretje pa Matevž Lesica Štirn (2.bG).

Iz 3. letnikov se je tekmovanja udeležilo 5 dijakinj. Prvo mesto je zasedla Klara Markovič, druga je bila Manca Bajuk, tretja pa Nika Vidmar.

Tekmovalo je tudi 8 dijakov iz 4. letnikov. Prvo mesto je zasedla Ema Prevalšek, drugi je bil Matic Plut, tretji pa Domen Tomc.

Na državno tekmovanje so se uvrstili Gal Stopar, Tjaša Ivanetič, Klara Markovič in Ema Prevalšek.

Bronasto Preglovo plaketo je osvojila Klara Markovič iz 3.aG.

Vsem udeležencem šolskega tekmovanja, še zlasti dobitnikom bronastih Preglovih plaket in uvrščenim na državno tekmovanje, iskreno čestitamo.

Mentor:
Jure Kuhar