V soboto, 17. aprila 2021, je v organizaciji Društva matematikov, fizikov in astronomov Slovenije potekala državna raven Tekmovanja v razvedrilni matematiki. Zaradi že znanih preventivnih ukrepov so tekmovalne naloge dijaki tokrat reševali vsak na svoji šoli.

Za nadzor reševanja tekmovalne pole je poskrbela Brigita Grahek Šolar, univ. dipl. psih. Foto: Tilen Šetina, prof.
Ema Prevalšek, 4. aG, je osvojila srebrno priznanje. Foto: Urška Jurajevčič, 3. aG

Na podlagi odličnega rezultata na šolskem tekmovanju se je v državno konkurenco uvrstila dijakinja 4. aG Ema Prevalšek. Uspešna je bila tudi tokrat in bo za svoj rezultat prejela srebrno priznanje.

Mentor tekmovalki je bil njen učitelj matematike prof. Tilen Šetina. Emi iskreno čestitamo za dosežek, s katerim je dokazala, da je matematika lahko tudi vir razvedrila. : )

Srebrna tekmovalka z mentorjem: Ema Prevalšek, 4. aG, in Tilen Šetina, prof. Foto: Urška Jurajevčič, 3. aG

besedilo: Tilen Šetina, prof.

fotografije: Urška Jurajevčič, 3. aG, in Tilen Šetina, prof.