V četrtek, 22. aprila 2021, je v organizaciji Društva matematikov, fizikov in astronomov Slovenije po vsej državi potekala šolska raven Tekmovanja dijakov srednjih tehniških in strokovnih šol v znanju matematike. Na Srednji šoli Črnomelj so se ga udeležili štirje dijaki drugega letnika programa strojni tehnik.
Tekmovanje je potekalo hkrati s Tekmovanjem srednješolcev v znanju matematike za Vegova priznanja, zato so dijaki 2. ST naloge reševali skupaj z gimnazijci iz 1. aG in 2. aG. Nadzorovala jih je Mija Razpotnik, mag. prof. Foto: Vesna Fabjan, prof.
Aljaž Skušek, 2. ST, je osvojil bronasto priznanje. Foto: Vesna Fabjan, prof.

Med njimi je bil najuspešnejši Aljaž Skušek iz 2. ST, ki bo za svoj dosežek prejel bronasto priznanje.

Mentor tekmovalcem je bil njihov učitelj matematike prof. Tilen Šetina. Aljažu za osvojeno priznanje iskreno čestitamo.

Prejemnik bronastega priznanja z mentorjem: Aljaž Skušek, 2. ST, in Tilen Šetina, prof. Foto: Vesna Fabjan, prof.

besedilo: Mija Razpotnik, mag. prof.

fotografije: Vesna Fabjan, prof.