V ponedeljek, 4. 7. 2016, ob 20. uri je v medioteki  Srednje šole Črnomelj potekala svečana podelitev spričeval poklicne mature generacije, ki je svoje srednješolsko obdobje začela v šolskem letu 2011/12. Svečano podelitev sta vodila dijaka Jure Hudelja iz 1. ST in Natalija Šterk iz 1. b gimnazije.  V pogovoru sta razmišljala o svobodi, znanju, sreči … odgovore sta našla tudi v pesmih, ki ju je zapela Natalija. Podelitev je potekala v sproščenem vzdušju, saj je bil uspeh desetih maturantov 100-odstoten, dijake sta nagovorila ravnateljica Elizabeta Prus in Samer Khalil, črnomaljski podžupan in državni svetnik, ki sta maturantki in maturantom zaželela  veliko uspehov na študijski in poklicni poti.