V četrtek, 17. 11. 2016, je v nekdanji trgovini Beti v Metliki potekala otvoritev razstave 35. SLIKARSKEGA EXTEMPORA MLADIH LIKOVNIKOV BELE KRAJINE z naslovom »Bele niti v barve spleti«. Nekdanja trgovina je odličen galerijski prostor, ki je bil dovolj velik, da je bilo v njem razstavljenih preko 50 slik. Prostor je zaživel v pisanih barvah. Učenci in dijaki belokranjskih osnovnih šol, srednje šole, varstveno delavnega centra in ene dolenjske osnovne ter srednje šole so izbrali motive barvnih niti, žanra in zunanjosti tovarne. Sponzor letošnjega extempora je bilo podjetje Beti, katero letos praznuje 60 let in je tudi lastnik nastalih del. Nekaj jih bo krasilo stene podjetja, nekaj pa jih bo podarjenih poslovnim partnerjem, tudi v tujino. Razstava bo zaokrožila po belokranjskih osnovnih in srednjih šolah.

Srednjo šolo Črnomelj so predstavljali Gregor Cvijič (2. OK), Glenda Žagar Štubljar (1. aG), Nina Težak (1.aG), Eva Konda ( 1.bG), Ida Vraničar (1. bG).

Razstava je bila dobro obiskana, pogrešala pa sem prisotnost ustvarjalcev.

Mentorica Špela Vranič

Glenda Žagar Štubljar