Na Srednji šoli Črnomelj v letošnjem šolskem letu obeležujemo 10. obletnico sodelovanja v evropskih projektih. V  sredo, 25. 4. 2018, smo  z Mladinskim centrom BIT, v okviru Erasmus+ projekta #volunteer #makeadifference #bethechange#upgradeyourself #thinkoutofthebox, organizirali Evropski dan za dijake 2. in 3. letnika. V uvodu je dijake z videoposnetkom nagovoril evropski poslanec Milan Zver, Vita Jankovič pa je predstavila  različne programe, ki potekajo v okviru programa Erasmus + na področju formalnega in neformalnega izobraževanja, športa ter izobraževanja učiteljev. Predstavitev je hudomušno dopolnil tudi stand-up komik Franci Kek. V nadaljevanju so se dijaki udeležili delavnic Mladinska izmenjava,  Mladi za Mlade, Evropska prostovoljska služba (EVS), Mladinski center BIT za srednješolce in Mladi v Beli krajini.  Zaposleni in prostovoljci Mladinskega centra BIT, ki so vodili delavnice, so dijakom v manjših skupinah predstavili prednosti vključitve v Erasmus+ programe kot so: večja zaposljivost, boljše znanje tujih jezikov in komunikacija ter  prilagodljivost pri delu v timu. Hkrati so tudi dobili konkretne napotke za sodelovanje v projektih, ki jih Mladinski center BIT izvaja v letu 2018 in so od danes dijakom na voljo na novo postavljeni oglasni deski .

Erasmus+ ni mus, pomaga pa!