V soboto, 21. aprila 2018, je potekalo državno tekmovanje iz matematike, ki je bilo za tekmovalce iz dolenjske regije organizirano na Šolskem centru Novo mesto. Med najboljše matematike v državi se je uvrstilo 7 črnomaljskih srednješolcev iz obeh štiriletnih izobraževalnih programov.

V tekmovalni skupini A, ki je namenjena gimnazijcem, so nas zastopali Marija Absec in Ema Prevalšek iz 1. aG, Jani Kure iz 3. bG ter Matic Peteh iz 4. aG in Jurij Krajačič iz 4. bG. Vseh pet je osvojilo srebrno Vegovo priznanje.

V tekmovalni skupini B, ki je namenjena dijakom srednjega strokovnega izobraževanja, sta nas zastopala Simon Simčič in Jože Žunič iz 1. ST. Oba sta osvojila srebrno priznanje.

Mentorja, člana aktiva matematikov Jasna Kvenderc in Tilen Šetina, iskreno čestitava vsem dijakom za dosežene rezultate.

Udeleženci državnega tekmovanja