Na Srednji šoli Črnomelj se zavedamo nujnosti učenja jezikov, zato podpiramo večjezičnost in medkulturno razumevanje, vključevanje tujih asistentov pri pouku nemščine in izvajanje različnih šolskih dejavnosti in projektov. Srednja šola Črnomelj je ponosna na pridobitev licence za samostojno izvajanje nemške jezikovne diplome – DSD I, ki dijakom omogoča pridobitev mednarodnih jezikovnih diplom iz nemščine.

Dijakom smo že petič omogočili priprave na jezikovno diplomo in na svečani podelitvi ponosno podelili 27 jezikovnih diplom iz nemščine DSD 1 na jezikovni ravni A2/B1. Dijake so nagovorili in jim podelili diplome 1. sekretar veleposlaništva, gospod Peter Lange iz veleposlaništva Zvezne republike Nemčije v Ljubljani, ter mentorica in profesorica nemščine Alexandra Kočevar. Tudi ravnateljica Elizabeta Prus je dijakom namenila nekaj besed in jim iskreno čestitala za dosežen uspeh.

Diplomanti  DSD 1 so: Nadja Suhorepec, 4. aG, Katja Grabrijan, 4. aG , Klara Švegelj, 4. aG, Laura Starešinič, 4. aG, Anja Verbanec, 4. aG, Veronika Plut, 4. aG, Kristjan Puhek, 4. aG, Žan Režek, 4. aG, Blaž Pečarič, 4. aG, Lan Zevnik, 4. aG, Ida Muc, 4. aG, Anja Kozjan, 4. aG, Martina Martinović, 4. aG, Iva Mušič, 4. aG, Ana Pavlinič, 4. aG, Rok Badovinac, 4. aG, Leon Krajačič, 4. aG, Lara Geltar, 4.aG, Ivan Mitevski, 4. bG, Tina Škrinjar, 4. bG, Lea Štravs, 4. bG, Klemen Tomc, 4. bG, Andrej Zupančič, 4. bG, Tjaša Šikonja, 4. bG, Miha Babič, 4. bG, Natalija Šterk, 4. bG in Sara Šuklje, 4. bG,

Prireditev so s petjem in recitiranjem popestrili dijakinje iz 1. aG Ivona Begović, Kim Riznič in Julia Kočevar, dijakinja iz 3. aG Viviana Kukar ter dijaka iz 4. abG Ana Pavlinič in Andrej Zupančič.

Čestitke vsem!