Danes, 22. maja 2019, je na šoli potekala delavnica o pomenu prostovoljstva in medgeneracijskega sodelovanja v Beli krajini. Izvedena je bila v okviru projekta Promocija prostovoljstva med mladimi za pomoč starejšim na domu, ki ga organizira Fakulteta za zdravstvene vede Univerze v Novem mestu skupaj s partnerjema Društvom upokojencev Metlika in Zavodom za turizem, kulturo, šport in mladino. Delavnico so pripravile študentke, Tjaša Ogulin in Eva Pezdirec, nekdanji dijakinji naše šole, ter Gabriela Drkušič in Veronika Vovk. Poudarile so, da je danes in v prihodnje medgeneracijsko sodelovanje nujno potrebno, saj daje posameznikom občutek varnosti in sprejetosti, omogoča kvalitetno preživljanje prostega časa, ruši stereotipe in ohranja kulturno dediščino. Dijake so povabile k sodelovanju in jih vzpodbudile, da še naprej sodelujejo v prostovoljskih aktivnostih.

Več slik