Na šoli smo se pridružili največjemu dogodku na svetu ob mednarodnem dnevu človekovih pravic, ki ga obeležujemo 10. decembra. Dogodek Pišem za pravice poteka v več kot 200 državah in ozemljih po vsem svetu, organizira pa ga Amnesty International. Na sto tisoče posameznikov piše apele in solidarnostna sporočila za posameznike in skupine, ki so v nevarnosti ali se jim godi krivica. Apele je pisalo 87 dijakinj in dijakov, Vsak je napisal po enega. Srednješolke in srednješolci so apele pisali pod mentorstvom profesorja Miroslava Pluta in profesorice Janje Jankovič. Slednja je dogodek tudi organizirala.

Dijaki 2. OK so pisali apele pri predmetu družboslovje. Foto: Janja Jankovič, prof.
Dijakinje in dijaki 2. aG so apele pisali pri predmetu sociologija. Foto: Janja Jankovič, prof.
Pri predmetu sociologija so apele pisali tudi maturanti. Foto: Janja Jankovič, prof.

Besedilo in fotografije: Janja Jankovič, prof.