Svetovni dan Zemlje obeležujemo od leta 1970. Letos tako praznujemo že 50. leto zapored. Glavna tema letošnjega dneva Zemlje so podnebni ukrepi. Po podatkih Statističnega urada Slovenije prispevamo v ozračje na leto dvajset milijonov ton emisij toplogrednega ogljikovega dioksida (CO2). Osemdeset odstotkov jih proizvedejo proizvodne in storitvene dejavnosti, petino gospodinjstva. Leta 2017 je osemindvajset držav EU v ozračje emitirala 4,6 milijarde ton COali devet ton na prebivalca.

Zemlja nam zagotavlja naravne vire, ki so nujne za obstoj človeka in drugih živih bitij, saj smo vsi med seboj povezani in soodvisni. To občutimo še posebej sedaj, v času stroge karantene.

S pomočjo sodelavcev Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani ter Akademske in raziskovalne mreže Slovenije (ARNES) nam program Ekošola ob 22. aprilu, svetovnem dnevu Zemlje, omogoča brezplačen ogled Yann Arthus-Bertrandovega dokumentarnega filma ŽEJNI SVET.

Ogled filma je mogoč od 17. do 24. aprila 2020 na portalu ARNES, na povezavi:

Vabljeni k ogledu!                                                                                                                                                       Mentorici Ekošole