Programski svet tekmovanja ACM Bober je v šolskem letu 2020/2021 razpisal že 10. tekmovanje ACM Bober. Le-tega so se v sklopu pouka informatike udeležili tudi dijaki Srednje šole Črnomelj.

Tekmovanje je namenjeno učencem in dijakom, ki jih zanimajo različne teme s področja računalništva oz. informatike. Poudarek ni na programiranju in poznavanju tehničnih podrobnosti, pač pa na širši tematiki in reševanju problemov s tega področja.

Vsi sodelujoči dijaki prejmejo priznanja za sodelovanje, najuspešnejši pa tudi bronasta priznanja. Med dobitniki bronastih priznanj na Srednji šoli Črnomelj so: David Grabrijan (iz 1. ST), Kaja Kočevar, Eva Mavsar, Živa Mavsar, Leon Pavlinič, Špela Rom, Živa Šikonja, Gal Stopar in Karlina Šrucelj (vsi iz 1. aG).

Vsem se zahvaljujemo za sodelovanje, najboljšim pa iskrene čestitke za pokazano znanje pri reševanju nalog.

Žal letos zaradi epidemiološke situacije državnega tekmovanja ne bo.