V soboto, 24. aprila 2021, je potekalo državno tekmovanje iz geografije za srednješolce. Tema letošnjega tekmovanja je bila prehrana v geografski perspektivi, glede na aktualne covid razmere pa sta se organizatorja, Zavod Republike Slovenije za šolstvo in Gimnazija Vipava, odločila, da se bodo dijaki v svojem znanju pomerili na daljavo.

Manca Bajuk, dijakinja 3. aG, je osvojila zlato priznanje. Dijaki Srednje šole Črnomelj pa bodo prejeli tudi deset bronastih priznanj v skupini A (gimnazija) in dve bronasti priznanji v skupini B (poklicne in strokovne šole), ki so si jih prislužili z uspešnim sodelovanjem na šolski ravni tekmovanja. Čestitke vsem!

Mentorica tekmovalcem je bila njihova učiteljica geografije, prof. Vesna Fabjan.

Zlata geografinja z mentorico: Vesna Fabjan, prof., in Manca Bajuk, 3. aG. Foto: Tilen Šetina, prof.

besedilo: Vesna Fabjan, prof.

fotografija: Tilen Šetina, prof.