Ilustracije k delom Toneta Pavčka

V sodelovanju z Ljudsko knjižnico Črnomelj smo v četrtek, 29. 9. 2016, v okviru tedna dejavnosti izvedli delavnice ilustracije k delom Juri Muri Toneta Pavčka. K sodelovanju nas je povabila črnomaljska knjižnica, ki ob 5. obletnici smrti tega velikega slovenskega pesnika pripravlja prireditev, na kateri bodo ilustracije tudi razstavljene.

Ustvarjali so vsi dijaki 1. letnika gimnazije (64 dijakov). Ilustrirali so vse 4 knjige: Juri Muri v Afriki, Juri Muri drugič v Afriki, Juri Muri po Sloveniji, Juri Muri gre po srečo. Dve skupini štirih dijakov sta ustvarjali ilustracije za posamezno knjigo. Dijaki so ustvarjali na različne barvne podlage, glede na to katero knjigo so izbrali. Likovna tehnika je bila tuš in vodene barvice. Dijaki so oblikovali glavne like in prostor po svojem navdihu, katerega jim ni manjkalo. Ustvarjali so v sproščenem vzdušju in se znova srečali z literarnimi junaki svojega otroštva.

Nastalo je 16 izdelkov, ki bodo na ogled 16. oktobra 2016, v prireditvenem prostoru knjižnice Črnomelj.

35. SLIKARSKI EXTEMPORE MLADIH LIKOVNIKOV BELE KRAJINE

V petek, 30. 9. 2016, smo se udeležili 35. slikarskega extempora mladih likovnikov Bele krajine. Našo šolo so zastopale dijakinje 1. letnika gimnazije Nina Težak, Glenda Žagar Štubljar, Eva Konda, Ida Vraničar in dijak 2. letnika OK Gregor Cvijič.

Letošnji sponzor extempor je  tovarna Beti, ki praznuje 60-letnico svojega delovanja. Podarili so platna, učenci belokranjskih šol pa so nanje naslikali motive notranjosti tovarne, zunanjosti in okolice tovarne, nekateri pa so se lotili tudi bolj abstraktnih motivov. Preživeli smo čudovit dan, obsijan s soncem, zato so izdelki še toliko bolj barviti.
Slike bodo razstavljene v nekdanji trgovini Beti, z otvoritvijo 17. 11. 2016, kasneje pa bo razstava zaokrožila po vseh belokranjskih šolah.

Mentorica Špela Vraničar

Glenda Žagar Štubljar, 1. aG