URADNE URE – avgust

TAJNIŠTVO:

– od 2. 8. do 31. 8.  od 8.00 do 9.00

– oziroma po  dogovoru (07 30 51 667)

TAJNICA ZA MATURO:

– po 16. 8. 2021 po vnaprejšnjem dogovoru preko maila (anica.zeljeznjak@guest.arnes.si)

SVETOVALNA DELAVKA:

– po 16. 8. 2021 po vnaprejšnjem dogovoru preko maila (brigita.solar@gmail.com) ali na tel. št. 07 30 51 667

Slavnostna podelitev spričeval splošne mature 2021

V ponedeljek, 12. 7. 2021, so bili dijaki, ki so opravljali splošno maturo v spomladanskem roku, seznanjeni z rezultati. Dopoldne je v jedilnici šole potekala slavnostna podelitev spričeval, ki je tudi letos potekala prilagojeno epidemiološkim razmeram. Program je povezovala Sara Lužar (2. aG), recitirali so maturantje, Kevin Požek, Ana Miketič in Marija Absec, za glasbeno popestritev pa je poskrbela Ivona Begović (3. aG).

Prisotne je nagovorila ravnateljica šole, Elizabeta Prus, in nato z razredničarko Jeleno Šikonja maturantom podelila spričevala. Tisti, ki so bili vsa štiri leta gimnazijskega izobraževanja odlični, so v dar prejeli še knjižno nagrado.

Na Srednji šoli Črnomelj je maturo v celoti opravljalo 27 dijakov, uspešnih je bilo 26 (96,3 %). Povprečno so dosegli 21,69 točk (slovensko povprečje je 20,99 točk). 30 ali več točk in s tem naziv zlata maturantka oz. zlati maturant so dosegli štirje (tj. 15,38 %; na slovenski ravni 5,51 %) – to so Marija Absec, Daša Bahor, Matic Plut in Ema Prevalšek.

Vsem maturantkam in maturantom iskreno čestitamo in jim želimo obilo uspehov tudi v prihodnosti.

Več fotografij najdete na naši FB strani.

Svečana podelitev spričeval poklicne mature

Črnomelj – v sredo, 7. 7. 2021, je v šolski jedilnici  Srednje šole Črnomelj v dopoldanskem času potekala svečana podelitev maturitetnih spričeval poklicne mature za generacijo maturantov, ki se je v izobraževalni program strojni tehnik vpisala v šolskem letu 2017/18.

Generacija maturantov, ki je v dveh šolskih letih nova znanja osvajala tudi na daljavo, je bila z uspehom na maturi zadovoljna, dosegli so 78,5  % uspeh, povprečno število doseženih točk je bilo 16,18.  Z vestnostjo, odgovornostjo in delavnostjo si je naziv zlatega maturanta prislužil Jože Žunič.

V programu svečane podelitve spričeval so sodelovali sami maturanti, ki so s prebranimi mislimi skušali odgovoriti na vprašanja, ki se porajajo mlademu človeku ob pomembnih prelomnih trenutkih, eden od teh je vsekakor tudi zaključek srednješolskega izobraževanja. Prireditev  so  z glasbo in petjem povezovali zlati maturant Jože Žunič in maturanta Laura Sterle ter Simon Simčič. Pomen trenutka je izpostavila ravnateljica Elizabeta Prus, od dijakov pa se je na koncu v kratkem nagovoru poslovil tudi razrednik Leopold Grahek.

Mentorica: Mateja J. Kordiš

PODELITEV SPRIČEVAL V PROGRAMU OBLIKOVALEC KOVIN – ORODJAR

V četrtek, 24. 6. 2021, smo na Srednji šoli Črnomelj svečano podelili spričevala dijakom programa oblikovalec kovin – orodjar. Zaključni uspeh je uspešno opravilo 6 od 7 dijakov, Nika Rauh pa je dobila spričevalo s pohvalo za odličen uspeh na zaključnem izpitu. Dijakom želimo uspešno poklicno pot oziroma veliko uspeha v nadaljevanju izobraževanja v programu poklicno-tehniškega izobraževanja.

Predstavitev interdisciplinarnega sklopa Umetnost in Lepota 1

V petek, 18. junija 2021, je v medioteki Srednje Šole Črnomelj potekala predstavitev interdisciplinarnega sklopa Likovna umetnost in Lepota 1. Dijaki 2. letnikov izbirnega gimnazijskega predmeta so preučevali lepotne ideale od antike do renesanse. Prek preučevanja spreminjajočih se lepotnih idealov v umetniških delih so ostrili občutek za lepo, razvijali kritičen odnos in se motivirali za lastno likovno izražanje.

Pod mentorstvom profesoric Gordane Popovič Lozar in Jasmine Kolbezen so med ostalim pripravili likovno razstavo in posneli kratek film.

Sodelovali so dijaki in dijakinje 2. aG  Žak Petric, Zala Pezdirc Burazer, Žana Pintarič, Štefan Štrucelj, Nick Vladič, in 2. bG Leona Ambrožič, Loti Čufer, Alja Deržaj, Neja Količ, Antonija Šegina, Kaja Šimec, Špela Šterk, Anja Vlašič.

Gordana Popovič Lozar, prof.,

Jasmina Kolbezen, prof.

Ekodan za dijake 3. ST

Dijaki 3. letnika strojni tehnik so pred koncem pouka realizirali Ekodan. Lotili so se proučevanja ekoloških tem , ki so vedno bolj aktualne.

Ena ekipa dijakov je svoje delo usmerila na ogljični odtis. Najprej so spoznali definicijo in rešili preprost test OGLJIČNI ODTIS Zvedeli so, kaj je ekološki dolg. Potem so ugotavljali, kako se ogljični odtis izračuna, kaj vpliva na ogljični odtis posameznika, stavbe, države … Zbrali so nekaj predlogov, kako ogljični odtis znižati.

Druga ekipa dijakov pa se je ukvarjali s krožnim gospodarstvom. Njihova naloga je bila ugotoviti, kaj to sploh je in kako pomembno je krožno gospodarstvo danes.

Obe skupini sta izdelali plakat, ki prikazuje rezultat njihovega dela.