CLICHE (Capitalizing on Local Intangible Cultural Heritage around Europe) 2018 – 2021

V šolskem letu  2018/19  smo pričeli z izvajanjem triletnega mednarodnega projekta Erasmus+. V okviru akcije KA 201 (strateška partnerstva za inovacije) projekt  Capitalizing on Intangible Local Cultural Heritage(CLICHE) razvija inovativne rezultate in/ali si intenzivno prizadeva razširjati in uporabljati obstoječe in na novo proizvedene rezultate ali inovativne ideje.

Vsi deležniki (učitelji, dijaki, starši, lokalne in evropske organizacije) se z delom v projektu  povezujejo v širšo evropsko skupnost, ki raziskuje in razvija potencial na področju kulturne dediščine ter omogoča pozitiven in trajnostni razvoj lokalnega okolja.

CILJI PROJEKTA

Cilji projekta so vzbuditi interes vseh deležnikov za kulturno dediščino, raziskovati in dokumentirati primere, sodelovati z lokalnimi in evropskimi partnerji, umestiti vsebine povezane s kulturno dediščino v formalno in neformalno izobraževanje  ter razvijati inovativne metode dela, razvijati smisel za podjetništvo v povezavi z izdelki in  storitvami za razvoj turizma, in predstaviti lokalno kulturno dediščino na evropskem nivoju s pomočjo IKT.

PARTNERJI V PROJEKTU

Grčija – 1st General High School of Levadia (Levadia) – glavni koordinator,

Slovenija – Srednja šola Črnomelj,

Bolgarija – Razlog Vocational High School Nichola Stoychev(Razlog),

Estonija – Tallinna Tonismae Reaalkool (Talin),

Litva –  Kedainaiai Sviesioji Gymnasium (Kedainiai),

Ciper – Acropolis Lyceum (Nicosia),

Grčija – 3rd Gymnaium of Levadia

PROJEKTNI TIM NA SREDNJI ŠOLI  ČRNOMELJ

Projektni tim sestavljajo: Marta Strmec (koordinatorica),  Alexandra Kočevar, Anica Želježnjak, Jelena Šikonja.

ERASMUS+ KLUB SREDNJE ŠOLE ČRNOMELJ

Dijaki lahko sodelujejo v projektu v obliki krožka Erasmus+ klub, ki poteka vsako drugo sredo ob 12:50 v RA2.

Več o dejavnostih  in delovanju projekta: