22. marec – svetovni dan voda

Svetovni dan voda je sprejela Generalna skupščina OZN leta 1993 z namenom, da bi opozorila  svetovno javnost na pomen vode in na nujnost dobrega gospodarjenja z njenimi zalogami. Letošnji svetovni dan voda je posvečen odpadni vodi. Odpadnih voda je več vrst. Glede na izvor v splošnem govorimo o komunalni, industrijski in padavinski odpadni vodi. Komunalna odpadna voda ni zgolj voda iz gospodinjstev, torej tista, ki nastaja v naših bivalnih okoljih zaradi rabe vode v sanitarnih prostorih, pri kuhanju, pranju in drugih gospodinjskih opravil, ampak nastaja tudi v okoljih, kamor nas zanese pot, kjer delamo, se učimo družimo ali se najdemo po sili razmer. Odpadna voda ni le odpadek, ampak lahko postane nov dragocen vir surovin in energentov. Reke, v katere se stekajo prečiščene odpadne vode, so pogosto vir pitne vode.  Prizadevati si moramo  zmanjšati količino odpadne vode ali pa odpadno vodo spet uporabiti.

Čistilna akcija in spomladanska setev ter saditev

V sredo, 15. marca 2017, so dijaki 2. aG med razredno uro pometli del okolice šole, pograbili listje pod okni spodnjih učilnic na vzhodni strani šole in v bližini pobrali smeti. Nekaj več časa pa jim je vzelo urejanje okenskih korit in cvetličnega vrtička pod okni učilnice RČN.  S skupnimi močmi so nabavili okenska korita, zemljo in cvetlična semena ter čebulice. Na svoje opravljeno delo so bili ponosni in po dolgem času se so imeli občutek, da je razredna ura minila prehitro.