Srečanje strojnih šol Slovenije

V četrtek, 6. april 2017, smo se z dijaki udeležili srečanja strojnih šol Slovenije v Novem mestu. Program strojni tehnik sta pod vodstvom mentorja Leopolda Grahka zastopala dijaka drugega letnika Marko Kerep in Simon Jaklič in predstavila nalogo z naslovom Vodik kot gorivo. V njej sta raziskala trende in možnosti uporabe vodika v prevoznih sredstvih. Dijaka drugega letnika oblikovalca kovin Armin Dervišević in Rok Vlašič pa sta podučila tamkaj prisotne o procesu in postopku 3D tiskanja. Njun mentor je bil Gregor Cindrič.

Po koncu predstavitev smo si ogledali delavnice Šolskega centra Novo mesto in nogometne tekme, ki so potekale vzporedno s srečanjem. Spremljala nas je tudi ravnateljica Elizabeta Prus, saj je bilo srečanje združeno tudi s srečanjem ravnateljev.

Na sliki so (od leve proti desni): Simon Jaklič, Armin Dervišević, Rok Vlašič in Marko Kerep