Noche hispana – »Sin música la vida sería un error.«

Po lanski uspešnici, ki smo jo poimenovali Noche hispana, so se dijaki 1. aG, ki se na šoli učijo španščino kot drugi tuji jezik, odločili, da mora tak večer postati tradicija in da jo bodo nadaljevali kar sami. Letošnji španski večer so priredili v petek, 7. 4. 2017, in ga posvetili glasbi, ki prihaja iz špansko govorečih dežel. Dijaki so plesali v ritmih mamba in ča-ča-ja, ki izvirata s Kube, recitirali znane Argentince, Kubance, Špance, prepevali španske uspešnice, prisluhniti pa smo imeli moč tudi gostu Danilu Vlašiču na kitari ter zasedbi, ki nam je razplamtela španska srca na tradicionalnem belokranjskem glasbilu, tj. Tamburaški orkester Glasbene šole Črnomelj s Kitaro Romano, Španskim plesom in La Cumparsito.

Gostov tudi letos nismo spustili domov praznih želodcev, saj se ne bi spodobilo, da po toliko dobre glasbe ne bi pokusili tudi odlične hrane z različnih koncev sveta, kjer govorijo špansko. Letos so na krožniku okušali mehiške tortilje z rdečo salso in nachom pa tradicionalni chili con carne, argentinsko slastno karamelo dulce de leche ter španske tapas, krompirjeve tortilje pa churros con chocolate ter sladko sangrio.

Še nekaj utrinkov v sliki …

Šolsko prvenstvo v malem nogometu

V soboto, 8. 4. 2017 je v športni dvorani naše šole potekalo šolsko prvenstvo v malem nogometu.

Tekmovanja se je udeležilo 8 razrednih ekip.

Rezultati tekmovanja so:

1. mesto 2. ST razred