V četrtek, 20. aprila, je bil 2. bG prvo šolsko uro vabljen na »kakavjanko« ob deklamacijah Prešernovih sonetov iz cikla šestih sonetov z naslovom Sonetje nesreče ter kvizu na temo Julije Primic. Dogodek se je odvil v SL1-arni, prisostvovali pa sta mu še ravnateljica Elizabeta Prus in študentka na praksi Nastasja Schweiger. Šolska ura, zgrajena po dramskem trikotniku, je imela naslednjo podobo:

Zasnova: poslušanje pesmi Slovo od mladosti v izvedbi Avtomobilov

Sprožilni trenutek: napoved »kakavjanke«

Zaplet: poslušanje pesmi O Vrba v izvedbi Vlada Kreslina

Vrh: deklamacije (Tina Škrinjar, Andrej Zupančič, Doroteja Novak, Ivan Mitevski, Anja Jakša)

Preobrat: analiza deklamacij

Razplet: kviz

Odločilni trenutek: razglasitev zmagovalne ekipe (vodja: Jani Kure, člani: Valentin Nemanič, Primož Simonič, Jan Lovšin)

Razsnova: izražanje vtisov ob poslušanje pesmi Zdravljica v izvedbi Lačnega Franza, Zorana Predina

Mentorica: mag. Anita Starašinič

več slik