Včeraj, 5. novembra, je ekipa RTV Slovenija z novinarko Barbaro Zrimšek, snemalna prispevek o ekoloških projektih in aktivnostih na naši šoli. Prispevek bo na sporedu na TV Slovenija 1, verjetno v decembru, v oddaji EKO UTRINKI.

DSCN6662Valentina, dijakinja 3. bG, je ekipo sprejela pred šolo, jih pozdravila, vodila po šoli in jim predstavila naše prispevke k bolj čistemu in zdravemu okolju: koše za ločeno zbiranje odpadkov, pitnike vode, opozorilne napise na stenah, monitor za spremljavo porabe energije v šoli in drugo. Snemanje so zaključili v šolski kurilnici, saj po energetski sanaciji šole kurimo na biomaso, na pelete, ki jih imenujejo kar EKO-KURJAVA.

Novinarka se nam je danes zahvalila za sodelovanje in pohvalila Valentino, ker je svoje delo res dobro opravila.

Pripravila: Nevenka Dragovan Makovec