V soboto, 15.11.2014, so na Srednji šoli Črnomelj potekale delavnice za vedoželjne učence belokranjskih osnovnih šol. V družboslovno-slovenistični delavnici so se trije žejni znanja učenci  v učilnici najprej lotili sestavljanja petih podob Črnomlja, kakor si jih je na osnovi ohranjenih virov in pogovorov z arheologi predstavljal slikar Robert Lozar (Pred tem, V železni dobi, V pozni antiki, Črnomelj 14. 6. 1407 in Ob koncu 17. stoletja). Pri delu jim je pomagala razlaga profesorice Gordane Popovič Lozar. Po malici so na terenu v starem delu Črnomlja poiskali ohranjene detajle s slik, jih primerjali s trenutnim stanjem in na slike dorisali spremembe. S pomočjo kustosa zgodovinarja Janeza Weissa so raziskali muzej, se preizkusili v vlogi detektiva in v muzeju poiskali opisane predmete ter jih skicirali na hrbtno stran slik. V muzeju so se lotili tudi ustvarjalnega pisanja. Najprej jim je profesorica Anita Starašinič predstavila pravila kriminalne zgodbe, nato pa so sestavili napeto zgodbo; pri čemer so morali upoštevati izbrani čas in prostor s slike, ustrezen detajl slike Črnomlja ter najdene predmet iz muzeja. Po poročanju so se strinjali, da bodo kdaj še sami potovali po starem Črnomlju.

V delavnici tehnike ustvarjalnega mišljenja so učenci pod mentorstvom profesorice Brigite Grahek Šolar  spoznali in v praksi preizkusili tehniko razmišljanja 6 klobukov avtorja de Bona ter še nekaj drugih tehnik. S temi tehnikami smo hoteli učencem pokazati, da se lahko ustvarjalnega mišljenja naučimo z uporabo različnih tehnik.

V jezikovni delavnici so dijaki s pomočjo profesorice Alexandre Kočevar in prostovoljke Meline Bendel iz Nemčije na zabaven način utrjevali znanje nemščine. Pri angleščini pa sta jim profesorici Marjeta Dolinšek in Marta Strmec pripravili računalniški kviz v slušnem in bralnem razumevanju.

 Več fotografij …

Mentorice delavnic

(Obiskano 43 krat, 1 krat danes.)
Dostopnost