Šolsko tekmovanje za bronasto Cankarjevo priznanje je potekalo v četrtek, 4. decembra, ob 13.00 v predavalnici. Osrednja tema tekmovanja je povezava književnosti in zgodovine; naslov letošnjega tekmovanja pa Izročilo knjige.

Tekmovalci 2. skupine so pisali razlagalni spis ob romanu Lovra KUHARJA Doberdob; tekmovalci 3. skupine pa pa ob delu Vitomila ZUPANA Menuet za kitaro (na 25 strelov).

Rezultati šolskega tekmovanja so (objavljeni na spletni strani www.zrss.si). Vseh tekmovalcev je bilo 19. Bronasto Cankarjevo priznanje so prejeli 4 tekmovalci 2. stopnje in 3 tekmovalci 3. stopnje. Na regijsko tekmovanje za srebrno Cankarjevo tekmovanje, ki bo v četrtek, 22. januarja, ob 14.00 na OŠ Trebnje, so se uvrstili 3 tekmovalci.

Vsem iskrene čestitke, tistim, ki so se uvrstili na regijsko, pa veliko ustvarjalnega navdiha.

Aktiv slovenistk