V Srednji šoli Črnomelj smo se pridružili največjem dogodku na svetu ob mednarodnem dnevu človekovih pravic, ki ga obeležujemo 10. decembra. Dogodek Pišem za pravice poteka v več kot 100 državah po vsem svetu, organizira pa ga Amnesty International. Na sto tisoče posameznikov piše apele in solidarnostna sporočila za posameznike in skupine, ki so v nevarnosti ali se jim godi krivica. Letos smo v Sloveniji pisali za 5 primerov, med drugim za Chelseo Manning, ki je zaprta, ker je opozorila na možne kršitve človekovih pravic, prebivalce Bhopala, ki 30 let po nesreči še trpijo posledice nesreče, Daniela Quintero, ki so ga mučili, ker se je pridružil protestom, prebivalce romskega naselja v Ribnici, ki nimajo dostopa do čiste vode, ter ženske in dekleta v Južni Afriki, ki nimajo dostopa do zdravstvenih storitev. Na naši šoli je pisalo 70 dijakov in dijakinj, skupaj smo napisali 93 apelov.. Lansko leto je bilo v maratonu pisanja apelov po celem svetu napisanih več kot dva milijona apelov, od tega 14 tisoč v Sloveniji, ki so prinesli pozitivne spremembe. Prepričani smo, da bo letos napisanih še več apelov in da bodo naši glasovi še glasnejši!