DSCN7469 DSCN7472V četrtek, 29. januarja, je na šoli potekalo 15. šolsko tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo nagrado. Tekmovanja, ki je potekalo v dveh skupinah, se je udeležilo 53 dijakov.
Tekmovalci 1. in 2. letnikov so odgovarjali na vprašanja iz letošnje vnaprej določene teme Velike zveri, dijaki 3. in 4. letnikov pa so reševali naloge iz celotnega programa srednješolske biologije.

Največ točk so dosegli med
tekmovalci 1. skupine (1. in 2. letniki):
Anja Vlahovič (1. aG), Ana Mavsar (2. bG), Jurij Krajačič (1. bG), Eva Žepič (1. bG), Bor Jerman (1. aG), Špela Sever (1. aG), Marko Lakner (2. bG), Leja Plut (1. aG) in Luka Horvat (1. aG).
in med
tekmovalci 2. skupine (3. in 4. letniki):
Maja Badovinac (4. bG), Jaka Šikonja (4. bG), Sara Kavčič (4. bG), Peter Matek (3. bG), Nina Starešinič (4. aG) in Matej Dragovan (4. bG)

Na podlagi rezultatov šolskega tekmovanja bo Komisija ZOTKS določila seznam tekmovalcev, ki so dosegli prag za državno tekmovanje. Seznam bo objavljen na spletni strani ZOTKS v skladu z rokom, objavljenim v razpisu.
Vsem tekmovalcem iskrene čestitke, tistim, ki so se uvrstili na državno tekmovanje, pa veliko uspeha v Kopru.

Šolska tekmovalna komisija