V tednu dejavnosti so dijaki 1. letnikov obiskali Knjižnico Črnomelj in se vključili v projekt RASTEM S KNJIGO.

Cilji nacionalnega projekta so:

• spodbujanje dostopnosti kakovostne in izvirne slovenske mladinske leposlovne literature;
  • promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja;
  • spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in dijakih in njihova obiskovanja splošnih knjižnic;
  • motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega leposlovnega mladinskega leposlovja.

Dijaki so spoznali projekt, delovanje črnomaljske splošne knjižnice in si ogledali njene prostore. Nekaj se jih je v knjižnico tudi včlanilo.

Na koncu so prejeli knjigo Andreja Rozmana Roze, ŽIVALSKA KMETIJA z ilustracijami Damijana Stepančiča. Knjigo je izdala založba Miš. Gre za stripovsko knjigo, nastalo po slavni Orwellovi literarni predlogi, ki so jo v mednarodni mladinski knjižnici v Münchnu uvrstili v letno zbirko priporočenih knjig s področja otroške in mladinske literature s celega sveta Bele vrane 2015.