Debaterji Marko Lakner, Roman Josef Križman iz 3. bG, Erik Gajić iz 2. aG ter Niko Žan Kostelc iz 2.bG, so se v spremstvu mentorice Janje Jankovič, udeležili mednarodnega debatnega tekmovanja,  ki poteka na Gimnaziji Franca Miklošiča v Ljutomerju. Na tekmovanju sodeluje 8 ekip iz slovenskih srednjih šol in 41 ekip iz ZDA, Francije, Italije, Hrvaške, Češke, Danske, Turčije, Anglije, Nemčije in ostalih evropskih držav. V prvem krogu so debatirali na temo: »Ne strinjamo se s trditvijo, da so ženske v vojnah in revolucijah nenasilne in ranljivejše.” V drugem krogu je bila imprompt debata, na katero so se dijaki  pripravljali le eno uro. Trditev je bila: “V šolah bi se morali dijaki namesto klasikov učiti  o filmih kot so  Harry  Potter, Hunger games in podobno.« Dijaki so obakrat debatirali z ekipama iz Češke. Slike si lahko pogledate na šolskem FB.