7. marca 2016 je potekalo na Srednji šoli Črnomelj šolsko tekmovanje iz znanja kemije, kjer so se dijaki potegovali za bronaste Preglove plakete in za udeležbo na državnem tekmovanju, ki bo 7. maja v Ljubljani.

Sodelovalo je 17 dijakov iz 1. letnikov gimnazije, ki so razvrščeni po sledečem vrstnem redu:  1. mesto Doroteja Novak, 2. mesto Jan Lovšin, 3. mesto Ivan Mitevski (vsi iz 1. bG). 4. mesto si delita Blaž Pečarič (1. aG)in Tjaša Šikonja (1. bG).

Iz 2. letnikov gimnazije se je tekmovanja udeležilo 19 dijakov. Na 1. mesto se je uvrstila Eva Zupanič (2. bG), na 2. mesto Anž Plut (2. aG), 3. mesto  je zasedel Jurij Krajačič (2. bG), 4. mesto Bor Jerman in 5. mesto Špela Saje (oba iz 2. aG).

3. letnike gimnazije je zastopalo 10 dijakov. Na 1. mesto se je uvrstil Lan Skoliber , 2. mesto si delita Urška Čavič in Mitja Kostelec, 4. mesto je zasedla Ana Mavsar, 5. mesto pa Robert Glazer (vsi iz 3. bG).

Iz 4. letnikov gimnazije se je tekmovanja udeležilo 11 dijakov. 1. mesto  je zasedla Tjaša Klemenčič, 2.  mesto Matija Lovšin (oba iz 4. aG),  na 3. mesto se je uvrstil Vito Šuklje  (4. bG), 4. rezultat je dosegel Jurij Ivanušič (4. aG), 5. mesto pa je pripadlo Romani Vranešič (4. bG).

Imena tekmovalcev, ki so si prislužili bronaste Preglove plakete in tistih, ki se bodo udeležili državnega tekmovanja, bodo znana, ko bo o tem odločila državna tekmovalna komisija.

Vsem udeležencem tekmovanja, zlasti tistim, ki so se uvrstili na najvišja mesta, iskreno čestitamo.

Mentorica:

Margareta Šavli