V soboto, 20. februarja 2016, je potekalo finale tekmovanja v hitrem in zanesljivem računanju, poznano tudi pod imenom Lefo. Po treh krogih, ki so potekali na daljavo preko spletne aplikacije, so se najboljši tekmovalci pomerili še v živo na finalu, ki je bilo organizirano na Ekonomski šoli v Murski Soboti. To matematično tekmovanje se bistveno razlikuje od ostalih, saj se sodelujoči pomerijo zgolj v svoji spretnosti pri računanju na pamet, brez uporabe žepnega računala. Pri tem je odločilnega pomena hitrost tekmovalca.

V peti starostni skupini, kamor sodijo srednješolci vseh letnikov in izobraževalnih smeri, sta se na finale v Mursko Soboto uvrstila tudi dva črnomaljska gimnazijca, in sicer Eugenija Janjoš iz 4. AG ter Samo Matjašič iz 3. BG. Tudi na samem tekmovanju sta se odlično odrezala, saj je Eugenija osvojila drugo, Samo pa šesto mesto v državi! Oba sta prejela priznanje oz. pohvalo za omenjeni uspeh.

Naslednja stopnja tekmovanja, t.j. meddržavno, bo letos potekala v Sloveniji, in sicer prav tako v Murski Soboti. Oba tekmovalca s Srednje šole Črnomelj sta se uspela uvrstiti na to raven, zato bomo za Sama in Eugenijo ponovno držali pesti 7. maja, ko se bosta pomerila z najboljšimi vrstniki iz ostalih sodelujočih držav, to so Estonija, Latvija, Litva in Ukrajina.