V torek, 4.10.2016, smo bili dijaki 4. letnika srednje ekonomske šole deležni posebnega obiska. Obiskala sta nas Gregor Jevšček in Jure Mali iz Razvojno informacijskega centra Črnomelj. Ker je matura pred vrati, moramo s sošolci čimprej izbrati temo za naše maturitetno projektno delo. Gospod Gregor nam je bil pri tem v veliko pomoč in nam podal kar nekaj zanimivih idej, nekatere pa nameravamo tudi izvesti. Zatem nam je gospod Jure na kratko predstavil 3d animacijo in vizualizacijo. S seboj je prinesel tudi nekaj izdelkov, ki jih je izdelal s 3d tiskalnikom. Za konec pa sta nas vse skupaj lepo povabila še na delavnico z Juretom, kjer se lahko naučimo še veliko več o Juretovem delu.

Kasneje so se nam v učilnici pridružili tudi dijaki 3. letnikov strojnega tehnika in 3. letnikov gimnazijskega programa. Obiskal nas je doc. dr. Mitja Jeraj, ki nas je seznanil z Gea collegom in nam predstavil podjetništvo. Na koncu smo rešili še vprašalnik in ugotovili ali smo rojeni podjetnik ali pa bi morda morali na tem še malo delati. Predavanje je bilo zanimivo in poučno, menim, da bi predavanje gospoda Jeraja koristilo tudi vsem naslednjim generacijam dijakov.

Nika Ambrožič, 4.E