Tudi letos smo se pridružili največjem dogodku na svetu ob mednarodnem dnevu človekovih pravic, ki ga obeležujemo 10. decembra. Dogodek Pišem za pravice poteka v več kot 200 državah in ozemljih po vsem svetu, organizira pa ga Amnesty International. Na sto tisoče posameznikov piše apele in solidarnostna sporočila za posameznike in skupine, ki so v nevarnosti ali se jim godi krivica. Letos smo pisali za 10-letno Annie in ostale ljudi z albinizmom v Malaviju, ki jim grozi smrt, ker naj bi imeli deli telesa ljudi z albinizmom posebno moč, za Edwarda Snowdna, ki je svetu razkril, kako oblasti zbirajo naše osebne komunikacije, zato mu grozi 30 let zapora, za Eren Keskin, ki je bila zaradi zavzemanja za pravice kurdske manjšine več kot 100-krat privedena pred sodišče, za Fomusoha Iva Feha, ki je bil zaradi šale, poslane v sporočilu SMS, obsojen na 10 let zapora, za staroselce iz doline reke Peace, ki jim zaradi gradnje jezu grozi izguba zemlje, ki jo obdelujejo za preživetje, za otroke begunce v Sloveniji. Na  šoli je pod mentorstvom profesorice Janje Jankovič in profesorja Miroslava Pluta  pisalo 130 dijakov, ki so napisali 256 apelov.

Več slik