V torek, 13. 12. 2016, ob 13.00 se je v sklopu Ekošole začelo enourno šolsko tekmovanje Ekokviz na temo Preteklost oblikuje sedanjost in prihodnost. Udeležilo se ga je 30 dijakov iz vseh treh smeri: gimnazije, strokovne in poklicne šole. V predpisanem gradivu so se poleg pogleda v preteklost in sedanjost dotaknili tudi odgovornega odnosa s hrano  in seznanili s krožnim gospodarstvom.

Dijaki so dobili priznanja o sodelovanju, prvi trije v vsaki skupini pa so bili povabljeni na državno tekmovanje, ki bo letos v  v Kranju.

V skupini gimnazija so bili najuspešnejši:  Gal Kunič in Blaž Pečarič oba iz 1. bG, ter Andrej Zupančič iz 2.bG, v srednji strokovni šoli: Žiga Badovinac iz 4. e, Žiga Totter in  Marko Kerep oba iz 2. st, med oblikovalci kovin pa Jure Kočevar iz 2. ok, Erik Rožman in Kristjan Rožmarin iz 1. ok.

Za izvedbo tekmovanja smo poskrbele mentorice Ekošole Nevenka Dragovan Makovec, Janja Jankovič in Desanka Kambič.