V  tednu od 27. do 31. 3. 2017  v okviru projekta Erasmus+ Launching Our CO3 Satellite in  v sodelovanju s prostovoljci naše šole poteka »Teden prostovoljstva«, v katerega se je vključilo več kot 50 dijakov. S projektno temo »Aktivni v družbi« želimo v dijakih vzpodbuditi prostovoljstvo in in s tem obeležiti 20. obletnico delovanja prostovoljcev na naši šoli. Omenjeni dogodek je tudi  del vseslovenske prostovoljske akcije Dan za spremembe, ki jo organizira Slovenska filantropija, Združenje za promocijo prostovoljstvaPod mentorstvom profesoric Marte Strmec, Alexandre Kočevar in Janje Jankovič  bodo dijaki sodelovali z učenci v OŠ Loka Črnomelj, OŠ Vinica, OŠ Milke Šobar Nataša, otroci v  vrtcu Otona Župančiča Črnomelj, gojenci v Varstveno delovnem centru Črnomelj, varovanci v  Domu starejših občanov Črnomelj in Metlika ter pomagali pri delu v Belokranjski veterinarski službi. Vsakodnevno dogajanje lahko spremljate na Facebook-u Srednje šole Črnomelj.