V sredo, 3. maja, je v šolski knjižnici ob 12.55 potekala svečana otvoritev bralnega kotička. Marko Brodarič, 4. bG je začel program in odigral krajšo skladbo na – po njegovem večkrat izraženem mnenju – neuglašenem pianinu. Knjižničarka Nevenka Dragovan Makovec je z nekaj uvodnimi besedami zbranim ljubiteljem branja povedala smisel knjižnične pridobitve ter pozvala ravnateljico Elizabeto Prus, da prereže trak. Ravnateljici šole je pomagal dijak maturant Robert Glazer, 4. bG. Nekaj udeležencev prireditve je potem preizkusilo vreče za sedenje, Mateja Djotlo, 4. aG in Monika Špehar, 4. aG pa sta jim prebrali nekaj pesmi po lastnem izboru. Sledilo je kramljanje dijakov in učiteljev ob sladkem prigrizku. Vsem pa se je vtisnila v spomin maturantkina želja po še večjem številu takšnih dogodkov.

Šolska knjižnica želi veliko bralnih užitkov, pri tem pa poudarja pravilo, da je bralni kotiček na vrečah za sedenje namenjen bralcem knjig, revij in ne uporabnikom mobilnih naprav.